TexProcess 2015

W dniach 04-07 maja 2015r. odbyły się we Frankfurcie targi TexProcess, na których największe stoisko miały firmy Dürkopp Adler AG, Pfaff i KSL…

Dodajmy jedno stoisko, na którym zaprezentowano aż 108 maszyn (słownie sto osiem). W tym aż 36 nowości, 13 prototypów i 2 modele określane mianem pre-series, czyli przed wdrożeniem do produkcji.

 

TEXPROCESS to najważniejsze na świecie targi nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii dla przemysłu tekstylnego, komputerowych systemów przygotowania i kontroli produkcji w przemyśle konfekcyjnym.

 

Równolegle odbywały się targi TECHTEXTIL, na których wystawcy zaprezentowali nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny,  mające zastosowanie w budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej i sportowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, medycznym, opakowaniach oraz w ochronie środowiska.

 

Oko najbardziej przyciągały maszyny do bardzo ciężkiego szycia klasy 967 i 969 w wersjach długoramiennych 1000 mm. Nowoczesny design już z daleka imponował mocą. Podnoszenie stopek na wysokość 30 mm, ścieg do długości 15 mm i igły o grubości Nm 300 dopełniają obraz całości. Dużą grupę stanowiły maszyny klasy 911 o programowalnym polu szycia, znajdujące najczęściej zastosowanie w produkcji tapicerki samochodowej i poduszek powietrznych. Kolejna nowość to maszyna z oznaczeniem w nazwie Premium, do całkowitego monitorowania procesu szycia oraz gwarantująca stałość parametrów szycia. To także jest potencjalna oferta dla firm z branży samochodowej.

 

W sektorze odzieżowym pokazano całą grupę nowych maszyn do obróbki rękawa: najnowszą „rękawówka” klasy 650-16 OP7000 z monitorem, całkowicie nowe maszyny klasy 630 i 610 do wszywania tzw. śledzia i tasiemki wzmacniającej kulę rękawa oraz rygowaczkę kl. 680 z odkrawaczem i bez. Nowościami były też dziurkarki odzieżowe klasy 581  z indekserami.

 

Wśród zwiedzających nie zabrało klientów z Polski.

 

Następne targi za 2 lata!

Termin 8.-11.2017.

Już dziś zapraszamy!

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone przez: AMATEC Polska © 2011. Projekt i wykonanie: INTERant.